Mobirise Web Site Generator

Local Junior Competition

Under 12 Girls

Flames Lightening Mystics Panthers
Ella Houlison Tayah Crook Indiana Lincoln Camryn Jones
Taya Roland Elka Lee Hollie Ellis Chloe Goodman
Amy Gordon Aliese Thompson Mia Hunter Macey Goldspink
Abby Reid Bianca Capamolla Maggie Thompson Isabelle Jones
Jade Fitzpatrick Annika Dellabosca Emily Prentice Chloe Stephenson
Marcelle Pearce Tiarna Capomolla Maddison Hart Hannah Wallace

Girls Under 12 Draw

Date Time Court 1 Court 2
9-Aug 4:15pm Flames vs Lightning Mystics vs Panthers
16-Aug 4:15pm Flames vs Mystics Lightning vs Panthers
23-Aug 4:15pm Lightning vs Mystics Flames vs Panthers
30-Aug 4:15pm Flames vs Lightning Mystics vs Panthers
6-Sep 4:15pm Flames vs Mystics Lightning vs Panthers
13-Sep 4:15pm Lightning vs Mystics Flames vs Panthers
20-Sep 4:15pm Flames vs Lightning Mystics vs Panthers
11-Oct 4:15pm Flames vs Mystics Lightning vs Panthers
18-Oct 4:15pm Lightning vs Mystics Flames vs Panthers
25-Oct 4:15pm Semi 1 - 1 v 2 Semi 2 - 3 v 4
1-Nov 4:15pm Final - Loser Semi 1 vs Winner Semi 2
8-Nov 4:15pm Grandfinal - Winner Semi 1 vs Winner Final

To make use games run on-time, Please be ready to play 5 mins before game time


Under 12 Boys

Bulls Kings Wildcats Lakers Comets
Taj Jenkins Mitch Wallace Toby Campbell Alex Flynn Justin Fields
Blake Livingstone Murray Staines Ashton Thompson Jai Simcoe Jai McMillan
Curtis Brown Lachlan Nunan Connor Thompson Tiger Prentice Lachlan Drury
Caiden Traish Jack Luka Liam Oregan Logan Hill Lincoln Hutchison
Dane Griffiths Denzel Ravesi Jack Goodwin Mitchell Scott Finn Pascoe
Thomas Giokaris Magnus Kelley Noah Sharp Archie Morris Gibson Pearce
Colby Van Der Velden Bailey Hutchison Jordan Price Kyan Campbell Jordan Livingstone
Thomas Best Ryan Van Der Velden Jessie Tesorerio Boe Taylor Ryan Wells

Boys Under 12 Draw

Date Time Court 1 Court 2 Bye
19-Oct 4:15pm Lakers vs Kings Comets vs Bulls Wildcats
26-Oct 4:15 Bulls vs Lakers Kings vs Wildcats Comets
2-Nov4:15pm Semi 1 - 1 v 2 Semi 2 - 3 v 4
9-Nov4:15pm Final - Loser Semi 1 vs Winner Semi 2
16-Nov 4:15pm Grandfinal - Winner Semi 1 vs Winner Final

To make use games run on-time, Please be ready to play 5 mins before game time


Under 14 Boys

Bulls Kings Wildcats Lakers Comets
Lachie Thompson Kade Inwood Eli Morris Dayne Houlison Blake Goldspinks
Lachie Kendall Hutch Evans Connor Moss Riley Hart Brayden Drury
Hayden Rodham Billy Rushworth Harrison Wells Riley Bell Donovan Jenkins
Josh Brown Jed Simcoe Nathan Ralph Connor Fitzpatrick Brayden Saville
Riley Pascoe Harrison Livingstone Ashton Hunter Brandon Barber Millar Mendham
Ethan Barrett Tye Honey Emmett Freeman Connor Goodmen Kynan Coombs
Alex Grant Ashton Kennith Keegan Phelan Daniel Kable

Boys Under 14 Draw

Date Time Court 1 Court 2 Bye
19-Oct 5pm Lakers vs Kings Comets vs Bulls Wildcats
26-Oct 5pm Bulls vs Lakers Kings vs Wildcats Comets
2-Nov5pm Semi 1 - 1 v 2 Semi 2 - 3 v 4
9-Nov5pm Final - Loser Semi 1 vs Winner Semi 2
16-Nov 5pm Grandfinal - Winner Semi 1 vs Winner Final

To make use games run on-time, Please be ready to play 5 mins before game time


Under 16-18 Boys

Bulls Wildcats Lakers Comets
Mitch Gurney Fletcher Swift Tom Pottinger Hayden Cox
Tallis Flynn Austyn Lincoln Zeke Evans Lachie Wilson
Kory Pringle Ryan Bird Ethan Pringle Luke Thompson
Ethan Hill Callum Flynn Corey Honey Connor Marshall
Evan Brown Luke Jensen Jesse Fairwether Jarron Petra
Landon Tesoriero Blake Sheil James Wiles Liam Pyne
Dan Edwards Kody Humby

Boys Under 16-18 Draw

Date Time Court 1 Court 2
19-Oct 5.45pm Comets vs Bulls Wildcats vs Lakers
26-Oct 5.45pm No games
2-Nov5.45pm Semi 1 - 1 v 2 Semi 2 - 3 v 4
9-Nov5.45pm Final - Loser Semi 1 vs Winner Semi 2
16-Nov 5.45pm Grandfinal - Winner Semi 1 vs Winner Final

To make use games run on-time, Please be ready to play 5 mins before game time